Bolu Sera Firmaları ve İmalat Yapan Firmalar

Anasayfa / Genel / Bolu Sera Firmaları ve İmalat Yapan Firmalar

Bolu’da birçok sektörde üretim yapılmaktadır. Bunlardan biri ise sera üretimi ve tarım teknolojileridir. Seralarda birçok bitki üretimi gerçekleştirilmektedir. Bolu’da yer alan sera firmaları ve imalat yapan firmalar hakkında detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bolu’ da Sera Firmaları

Ülkemizin her bir ilinde olduğu gibi Bolu ilimizde de firmamız sera kurulumu hizmetleri ve profesyonel seracılık uygulamaları yapmaktadır. Bolu iklimine uygun olmayan meyve ve sebzelerin yetiştirilmesi, ar-ge seraları ve iklim uygun olsa dahi anlık hava değişiklikleri, kötü hava koşulları ve mevcut iklime uygun mahsulleri en yüksek verimde yetiştirmek odaklı talepler için profesyonel seralar kurulmaktadır.

Seracılık Yaygın Yapılır Mı?

Bolu’da seracılık zamanla ve tarım teknolojilerinin gelişmesi ile yaygın hale gelmektedir. Aynı araziden çok daha fazla verim almanın verdiği maddi ve mahsul avantajları seracılığı çekici hale getirmektedir.

Bolu’da İmalat Neden Fazladır?

Bolu sanayi bölgesinde 63 üretim yapan firma, 5250 istihdam, 147 hektar alan, 84 parsel arazi bulunur. Bunlar da imalat yüzdesini artırır ve imalat cesaretini artırır. Organize Sanayi bölgesi üretim için güçlü bir bölgedir.

(Genel) Bolu’da İmalat Yapan Şirketler Hangi Kollarda Üretim Yapar?

Bolu’da imalat yapan şirketler kollara ayrılmıştır. Bu kollar sanayi bölgesinde üretim gerçekleştirir.

  1. Ahşap sanayi

Genel olarak hammadde üretimi gerçekleştiren bir alandır. Odun maddesi sayesinde gerçekleşmesi sağlanır. Bolu’nun gür ormanları bu sanayiye destek sağlar.

  1. Elektrik sanayi

Ülkemizde özellikle son 20 senede sektörde süratli bir ilerleme kaydeden elektronik sanayi Bolu Sanayi Bölgesini de etkisi altına almıştır ve bu alanda birçok şirket faaliyet göstermektedir

  1. Giyim sanayi

Tekstil sanayi keten, lüt, kenevir, ipek, yün ve tiftik gibi hammaddeler kullanılarak üretilen ürünleri, yan maddelerini ve bunların kullanım alanlarına göre çeşitliliğini sağlar.

  1. Cam sanayi

Cam sanayi önemli gelişmeler katetmiş, üretim kapasitesi, üretimde kullanılan yüksek teknoloji, ürün kapasitesi, ihracat potansiyeli ve yurt içi talebi tümüyle karşılama hacmi ile sektör Türkiye imalat sanayinin önemli kollarından biri haline gelmiş ve birçok şirket tarafından üretimi yapılmaktadır.

  1. Gıda sanayi

Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli sanayi kollarından biri olan gıda sanayisinde, sebzeler, meyveler, tahıllar, etler, sütler ve benzeri gıdalar toplanarak değişik fabrikalarda işlenir ve ambalajlandıktan sonra birçok şirket tarafından piyasaya sürülür.

  1. Makine sanayi

Birçok makine üretimi gerçekleşip kullanıma sunulmaktadır. Özellikle iş makinaları ilgi görüyor ve satışı yapılıyor. Bu iş kolu da çoğu şirket tarafından ilgi odağı yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir