Modern Sera Kurulumu

Anasayfa / Genel / Modern Sera Kurulumu

Seracılık; dünyada artık yeni gelişmeler ve daha sağlıklı ürünler yetiştirmek açısından her geçen gün gelişmesinin yanı sıra modernleşiyor. Modern sera dediğimizde aklımıza gelen ilk şey seranın tüm sistemlerin daha gelişmiş olduğudur. Kullanılan materyaller, tesisat ve kurulumundan bitki yetiştirmeye kadar olan süreçte oluşturulan alt yapıdır.

Modern seracılıkta yer döşemelerinden (zemin işleri) sera örtülerine kadar kullanılan her malzeme ve sistem son gelişen teknolojiye ayak uydururken ayrıca yapılacak olan topraklı ya da topraksız tarımda, ürün kalitesinde ve ürün hasadında artışını da sağlamaktadır.

Hidroponik seralar, otomasyonlara sahip akıllı seralar, suda tarım yapıları, gelişmiş sera sistemlerine sahip seralara modern sera kapsamında hizmetleri sunulmaktadır.

Modern sera kuran bir işletme her açıdan kalite kontrol, ürünlerde üst düzey verim ve teknolojik olarak; gübreleme, sulama, perdeleme, gölgeleme, havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerini en iyi şekilde kullanır. Her türlü ince detay hesaplanarak oluşturulan bu seralarda buna bağlı olarak ürün kalitesi de üst seviyeye çıkarak pazar payında yükselmeye etken olur.

Modern seralarda kullanılan her türlü malzemenin kalitesi serada yetiştirilecek ürünlerin hasadını da etkiler.  Seranın kurulacağı alandaki iklim koşulları seranın sağlam ve modernize olan yapısıyla daha çok ayakta durur. Böylece üreticinin yüzünü güldürerek emeğinin karşılığını da almasına destek sağlar.

Görseller son projelerimizden İstanbul Yıldız Üniversitesi ve Konya Torku Üniversitesi için yapmış olduğumuz modern topraksız sera projesine aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir