Sera Sistemleri

Anasayfa / Genel / Sera Sistemleri

Sera sistemleri

Sera Kontrol Sistemleri, iklim, sulama ve gübrelemenin kontrolü ve izlenmesi için vazgeçilmez olan bilgisayarla çalışan sistemlerdir. Bu faktörleri kontrol ederek, yetiştiricilerin maliyetleri ve ekimi, hasatı ve fiyatlandırmayı yüksek bir doğrulukla planlarken ve yönetirken, üretim ve kaliteyi en üst düzeye çıkarabilmektedir.

Firmamız topraksız veya topraklı seralar için akıllı otomasyonlara sahip sera sistemleri projelendirme ve kurulumu hizmeti sunmaktadır.

İklim Kontrolü – Pencereler, havalandırma kapakları, perdeler, fanlar, ısıtma / soğutma sistemleri ve sprinkler sistemleri gibi sera aksesuarları, bir seranın iklimini kontrol etmek için kullanıcı tarafından tanımlanan spesifikasyonlara göre işletilmekte olup, ekilen ürün için en uygun şartlara dayanmaktadır. Sistem parametreleri sıcaklık, nem, ışık ve rüzgârı içerir.

Sulama Kontrolü – Sulamayı kontrol etmeye yönelik durumlar yönetilmektedir. Sistem, sulama programlarını ve miktarlarını, ayrıca topraktaki su yoğunluğunu ve diğer parametreleri yönetir. Sulama kontrolü ayrıca, EC, pH ve ilgili diğer unsurları kontrol ederken, gübreleme programını uygular.

Fertigasyon Kontrolü – Sulama programı ile birlikte, gübreleme makineleri olarak türleri vardır, döllenme uygulamak için Karıştırıcı, Bypass ve Online Gübreleme Makineleri üç makinenin sulama suyu ve her mahsul gerektirdiği gübre miktarı arasında doğru oranlar sağlar.

Isıtma Kontrolü – Soğuk mevsimlerde, tüm yıl boyunca yetişebilmek için serayı ısıtmak gerekiyor, sıcak su veya sıcak havaya dayanan birçok ısıtma sistemi var. Isı perdeleri, viyol masa, ısı kazanları ve gelişmiş başka sera ısıtma sistemleri ile bunu sağlayabiliyoruz.

Işık Kontrolü – Bitkilere ışık sağlamak oldukça zordur. Işık takviyesi kullanılarak değerlendirilmeleri gereken bir seçenektir.

Örnek projelerimizden ve uygulamalarımızdan görseller:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir