Sera Isıtma Sistemleri

Anasayfa / Genel / Sera Isıtma Sistemleri

Sera Isıtma Sistemleri:

Seracılık son derece zor ve meşakkatli bir iş olmakla birlikte seracılık faaliyetlerindeki en önemli sorun ideal iklimin oluşturulması doğrultusunda ısıtma sorunudur. Sonuç olarak ürünlerin zarar görmemesi ve hızlı bir şekilde büyüyebilmesi için ısıtma sistemlerinden yararlanmak ve bu sistemlerin kusursuz çalışması gerekmektedir.

Yeni teknolojiler ile birlikte farklı ısıtma metotlarının ortaya çıktığı bilinse de klasik sobalı ısıtma teknikleri hala ülkemizde yayın olarak kullanılmaktadır. Buhar kazanı ile ısıtma, jeotermal enerjiden yararlanarak gerçekleştirilen ısıtma ve sıvı yakıt ısıtma sistemleri şuan için ülkemizde tercih edilmektedir. Kurmuş olduğu seraya ısıtma sistemi yaptıracak kişilerin de ürünler ve sera tipine göre herhangi bir ısıtma sistemini tercih etmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Sera Isıtma Sistemleri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Öncelikle dikilen sebze ya da meyvenin muhtaç olduğu ısı/kalori mutlaka bilinmeli ve seraya kurulacak sistemin bunu karşılayıp karşılamayacağı analiz edilmelidir. Ayrıca seranın büyüklüğü ve niteliğine göre ısıtma sistemi tercih etmek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra maliyet hesapları ve diğer gider kalemleri de mutlaka göz önünde tutulmalıdır. Sonuç olarak sera ısıtma sistemleri tercih ederken bu unsurlardan bağımsız bir değerlendirme yapmak mümkün değildir.

Seracılık faaliyetleriyle ilgilenecek kişilerin en ucuz şekilde en iyi ısı verimini alması hedeflenirken bunu sağlayacak sistemlere yönelmek esas kabul edilmektedir. Dolayısıyla uzman kişilerden bu hususta özel yardım almak ve seraya / bitkiye göre metot belirlemek mutlak suretle önerilmektedir.


Firmamız sera sistemleri kurulumu ve projelendirme hizmetleri sunmaktadır.

0850 304 0 245


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir